image_pdfimage_print

Apie asociaciją

Nacionalinė Alopecijos Asociacija, NAA
yra visuomeninė organizacija, įkurta 2010 m. kovo 10 d. ir atstovauja žmones, turinčius bet kurią alopecijos formą.

Pagrindiniai asociacijos tikslai yra šie:

1. Burti alopecijos bendruomenę ir organizuoti savipagalbos veiklą. Šio tikslo įgyvendinimui yra sukurta slapta grupė socialiniame tinkle “Facebook”, kur žmonės su alopecija gali dalintis savo asmenine patirtimi prisitaikant gyventi su alopecija, ieškant efektyvių gydymo būdų, dalinantis informacija apie estetines bei kosmetines priemones ir pan. Taip pat yra organizuojami ir gyvi susitikimai, dalijamasi grupėse, organizuojami susirinkimai, vasaros stovyklos.

2. Atstovauti žmones su alopecija sveikatos apsaugos sistemoje. Viena kryptis – megzti ir plėtoti ryšius su gydytojais – dermatologais bei trichologais, teikti jiems grįžtamąjį ryšį iš pacientų bei gauti informacijos apie alopecijos diagnozavimo ir gydymo naujoves.  Kita kryptis – remiantis Vakarų šalių praktika, sukurti vaistų, gydymo būdų bei kosmetinių priemonių (tokių, kaip perukai, atstatomosios kosmetinės procedūros) kompensavimo galimybę Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje.

3. Vykdyti viešinimo veiklą, su tikslu informuoti plačiąją visuomenę apie alopecijos būklę. Šio tikslo įgyvendinimui vykdome meninius projektus, informuojame gydytojus dermatovenerologus bei trichologus, skleidžiame dalomąją medžiagą, dalyvaujame gyvose viešose diskusijose apie alopeciją, rengiame straipsnius internete, asociacijos nariai dalyvauja televizijos laidose.